Společnost Samsung patří mezi krále globálního trhu s chytrými telefony. A tuto pozici chce obhájit i letos. Možná právě proto vydala poněkud s předstihem svou vlajkovou řadu Galaxy S21. Dřív zřejmě představí i další letošní vlajkové stroje. V mezičase se ale věnuje telefonům střední třídy s relativně dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Ale zpět k vlajkovým strojům. Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že skládací model Samsung Galaxy Z Fold 3 bude představen v červenci/júli. Tipaři ale odhadují, že zároveň s ním bude uveden i telefon Galaxy S21 FE a véčkový Galaxy Z Flip 3.

Uvedení telefonů Samsung Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3 a Galaxy S21 FE by jistě bylo příjemným zpestřením prázdnin, ale zdá se, že na představovačku dojde až v srpnu/auguste. Podle zprávy z jihokorejských médií společnost Samsung momentálně jedná s místními operátory o dřívějším představení výše zmíněných telefonů. Ve zprávě je uvedeno, že dřívější termín by mohl připadnout na konec prázdnin místo původních termínů, kterými byly měsíce září/september a říjen/október.

Představení telefonů už v srpnu by mohla také nahrávat skutečnost, že společnost Samsung už dříve naznačovala, že letos upustí od vydání nových telefonů řady Galaxy Note. A právě tyto telefony byly pravidelně představovány na konci prázdnin. Navíc by to také korespondovalo s informací, že model Galaxy S21 FE se dostane do masové výroby v červenci a do prodeje by měl jít o měsíc později. Samozřejmě to, že se informace o dřívějším představení telefonů Samsung objevila v médiích ještě nemusí nic znamenat. Počkejme proto na potvrzení samotného výrobce.