V jednom z našich dnešních předchozích článků jsme se věnovali spekulacím zasloužilého „leakstera“ Digital Chat Station, který předpovídal příchod odlehčené „Lite“ verze herního modelu Redmi K40 Gaming Edition. A podle všeho se tento kousek asi také podívá na globální trhy. Původně se totiž nedávno spekulovalo, že se do světa podívá právě Redmi K40 GE přeznačené pod hlavičkou POCO F3 GT. Ale poslední zprávy hovoří o tom, že by se pod tímto označením s největší pravděpodobností měl skrývat právě odlehčený model.

Informace pochází ze zasvěcených čínských zdrojů a hovoří o tom, že by telefon měl vycházet ve velké většině ze základního modelu, ale se změnou na procesorovém poli. Mediatek Dimensity 1200 by tak nahradil o fous slabší Dimensity 1100. Kromě toho ale vše asi zůstane při starém, takže 120 Hz FullHD+ 6.67-palcový AMOLED displej, 5000 mAh baterie se 67W nabíjením, trojitý zadní fotoaparát se 64 Mpx hlavním senzorem, stereo reproduktory nebo až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Potěší pravděpodobně i částečná voděodolnost s certifikací IP53.

Jde o další potvrzení toho, že by se doufejme POCO F3 GT měl objevit na globálních trzích. Panovaly totiž lehké obavy, že by se teoreticky mohlo jednat o výhradně indický model. To je samozřejmě stále možné, ale množící se spekulace o globálním účelu telefonu určitě minimálně potěší. Samozřejmě ani odlehčená globální verze nemůže očekávat podobně nízké ceny, jako ta čínská. Protože se sluší se závistivým leskem v oku podotknout, že Redmi K40 GE se v Číně prodává už od 308 dolarů. Tedy pokud je k sehnání…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.