Zase tu máme neděli, která už konečně vypadá skutečně jarně. Ovšem bez ohledu na povětrnostní vlivy je tu také s železnou pravidelností naše rubrika Vychytávky z Číny. Ani dnes jsme nezapomněli projít čínské e-shopy a vybrat pro vás tři gadgety, které jsou praktické a zároveň i levné.

A když už se bavíme o cenách, tak dnešní Vychytávky z Číny nabídkou směsici věcí, z nichž nejdražší svou cenou nepřeleze 25 dolarů. Po minulém dílu, ve kterém jsme vybrali tři gadgety pro cyklisty, se dnes zaměříme na produkty, které se hodí do domácnosti.

Dekorativní LED pásky

Pro někoho možná zbytečnost, pro jiného naopak zajímavá záležitost pro nasvícení domácnosti. Bavíme se o nalepovacích LED páscích, jejichž barva se může měnit v několika režimech. Lze je ovládat dálkovým ovládáním, telefonem a nebo i hlasem. Délka LED pásku je 10 metrů a do balení je přidán i Wi-Fi řadič a ovladač pro nastavení barev. Díky tomu se dá nastavit i automatické rozsvícení, případně i zhasnutí těchto pásků. Světlo a jeho barva se dá dokonce synchronizovat i s hudbou. LED pásky jsou momentálně v bleskovém prodeji a cena celého balení je nastavena jen na 7,99 dolaru.

Kapesní laserový metr

Každý domácí kutil jistě ví, jak důležitá je správná míra. Pokud jste už někdy něco potřebovali přesně odměřit a nestačil vám k tomu pouze klasický metr, jistě víte, že dobrým pomocníkem je v takových chvílích metr laserový. Přesně pro takové situace by se mohl hodit tento laserový metr společnosti Xiaomi. Nejen že přesně odměří vzdálenost, ale spočítá i úhel, výšku, plochu a objem. Naměřené hodnoty se zobrazí na podsvíceném LCD displeji. Dosah je 40 metrů a odchylka při měření je +/- 1 mm. Tento laserový metr je malý, takže se pohodlně vejde i do náprsní kapsy. Navíc i cena, která je nastavena pro bleskový prodej není špatná. Jde jen o 23,99 dolaru.

Malá a přesná digitální váha

Po laserovém měření se přesuneme k vážení. A to na malé kapesní digitální váze, která se hodí k přesnému odvážení drobných předmětů. Ocenit by ji možná mohli zlatníci nebo šperkaři. Možná by se mohla hodit i do kuchyně pro chvíle, kdy si potřebujeme přesně odvážit malé dávky koření. Navážené hodnoty se zobrazují na malém LCD displeji. Odchylka při vážení je +/- 0,01 gramu. Váha má také funkci automatického vypnutí. I tato malá váha je aktuálně zařazena do bleskového prodeje a její cena činí pouhých 6,99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.