Značka Sharp nepatří mezi ty aktivní na světových trzích, ale v mateřském Japonsku si stále drží velmi slušnou pozici. Jejich příští plánovaný vlajkový model AQUOS R6 se už pomalu chystá k oficiálnímu představení, které by teoreticky mělo proběhnout už pozítří 10. května. A jeden z japonských leaksterů dnes na Twitteru zveřejnil oficiální rendery tohoto telefonu, takže máme poměrně jasnou představu o jeho designu. Kromě toho ale také render odkrývá jednu zásadní informaci ve spojitosti s foto-vybavení tohoto nového kousku.

AQUOS R6 podle obrázků nebude zrovna z nejštíhlejších telefonů a nabídne masivní zakřivení displeje po stranách. Ale přední strana s klasickým „průstřelem“ vypadá stále celkem standardně. To hlavní je ale k vidění na zadní straně, kde se vyjímá obří modul zadního fotoaparátu, který zabírá opravdu velkou část prostoru. V něm vidíme jen dvojici senzorů, ale jeden z nich je asi zatím největší mobilní senzor, který jsme prozatím měli možnost vidět. A to ještě zdaleka není všechno v oblasti fotoaparátů.

Oficiální rendery totiž mají zcela jasnou linii textu „Co-engineered with Leica„. Legendární výrobce optiky tak po letech spolupráce s Huawei propůjčí své schopnosti dalšímu výrobci telefonu. A teoreticky by se podle plného významu textu mohlo jednat ne pouze o spolupráci na softwarové stránce věci a odladění, jako tomu bylo u Huawei. Zbytek výbavy telefonu je ale zahalen tajemstvím, i když se asi dá čekat absolutní high-end. Minulá generace měla QHD+ displej nebo Snapdragon 865, takže se dá předpokládat něco podobného v moderním vydání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.