Nové tablety od Xiaomi už jsou v podstatě hotovou věcí a jedinou zásadní otázkou tak zůstává jen datum vydání. V minulých dnech jsme měli možnost vidět celou nůši spekulací a zaručených informací, které jdou často ještě navíc proti sobě. Každopádně dnes tu máme jednu poměrně oficiální informaci, protože se na sociální síti Weibo rozhovořil produktový manažer Redmi, Wang Teng Thomas. Podle něj budou Mi Pad 5 a spol. představeny ve druhé polovině letošního roku, přičemž čínští analytici očekávají hned červencový termín.

Včera se také objevila i oficiální certifikace baterie jednoho z chystaných modelů Mi Pad 5 a k dobru tak dostaneme 8520 mAh kapacita. Baterie se skládá ze dvou 4260 mAh částí, takže se dá s velkou pravděpodobností očekávat i podpora super rychlých nabíjení, které podobné rozdělením často vyžadují. Jinak nic moc nového zatím o tabletech  k dispozici není a můžeme tak jen odkázat na nedávno zveřejněné první rendery. Podle nich je design hodně inspirovaný Mi 11 a na zadní straně tak máme možnost vidět velmi podobný modul fotoaparátů s trojicí senzorů.

 

Zatím poslední kolečko spekulací o výbavě se přiklání k verze se dvěma variantami Mi Pad 5. Ta základní má mí Snapdragon 870 a výkonnější Pro verze má spoléhat na Mediatek Dimensity 1200. Jinak by ale hardware měl být v podstatě stejný, i když právě u fotoaparátů jsou ještě možné různé variace. Displej by teoreticky měl být skoro 11-palcový s 2K rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Půjde ale o LCD panel, takže na pohled ztrácí oproti high-end konkurence s AMOLED. Ale aspoň by mělo být podporováno ovládání aktivním stylusem. Tak uvidíme.