U moderních mobilních telefonů je softwarová stránka věci často ještě důležitější než ta hardwarová. Skoro každý z velkých výrobců má vlastní nadstavbu základního Androidu a zákazník je tak plně odkázán na přímé aktualizace z jejich dílny. Je tak samozřejmostí, že značky s dobrou reputací ohledně péče právě o aktualizace mají v prodejích jednoznačně navrch. A v poslední době jsme měli možnost vidět několik změn u obřích značek právě v této oblasti, protože si firmy jako Xiaomi nebo Samsung jsou vědomi důležitosti pravidelných a častých updatů. Ani Oppo ale nechtějí zůstat stranou.

Včera jsme se tak dočkali prohlášení právě ze strany čínského Oppo, kde slibují nově delší podporu pro telefony vlajkové řady Find X3. K obvyklým dvěma rokům garantovaných aktualizací teď firma přihodí ještě jeden rok jako extra navíc. Zatím se vše asi týká jen vlajkové řady, ale je možné, že brzy se podobná politika rozšíří i na midrange segment, jako je třeba X3 Neo nebo X3 Lite. Extra rok navíc ale s největší pravděpodobností zahrnuje stále jen dvě zásadní generační aktualizace Androidu a poslední rok je tak už jen bezpečnostních záplat.

Údajně si ale pohrávají s možností plných čtyř let podpory a to by je určitě v porovnání s konkurencí zvýhodňovalo. Drtivá většina konkurence totiž má právě sliby mezi dvěma a třemi lety softwarové podpory. S tím, že ti nejzásadovější jako přímo Google nebo Samsung u svých vlajkových modelů garantují opravdu tři roky generačních aktualizací. Na druhou stranu třeba takoví OnePlus si nedávno pohněvali komunitu sražení aktualizací levných modelů jen na příští velkou verzi Androidu. A to v dnešní době opravdu nestačí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.