Známý čínský leakster Digital Chat Station je uznávanou kapacitou ohledně novinek z technologického světa a mýlí se jen velmi zřídka. Dnes pro nás má velmi zajímavé novinky z dílny Xiaomi, kteří podle všeho pracují na nové verzi ohebného vlajkového telefonu. Ten by se měl pracovně nazývat J18S, i když samozřejmě s největší pravděpodobností dostane zcela jiný název. Jako logická se jeví i varianta, že by se mohlo jednat v podstatě jen o vylepšenou verzi již existujícího Mi MIX Fold. Většina odhalených parametrů totiž vypadá až nebezpečně podobně.

Mi MIX Fold debutoval v březnu a dá se tak čekat, že si na novinku ještě minimálně pár měsíců počkáme. Údajně by J18S měl vylepšit hlavní vnitřní OLED displej, který měl jen 60 Hz obnovovací frekvenci. Novinka by měla minimálně vyrovnat síly s 90 Hz externího displeje. Hlavní fotografické vybavení vypadá v podstatě identicky s třemi senzory, 108 Mpx hlavním, telefoto s kapalnou čočkou a 3x zoomem a ultra-wide snímačem. Zásadní novinkou by ale měl být senzor selfie kamerky integrovaný přímo v displeji, takže půjde opět o revoluční krok vpřed, stejně jako minule se zmíněnou kapalnou čočkou.

Xiaomi předvedli svoji již třetí generaci testované technologie selfie senzoru přímo pod displejem už loni v srpnu, ale na reálné nasazení jsme si ještě museli počkat. Podle zástupců firmy už je konečně technologie konkurenceschopná a připravená k vydání. Ale odpověď na tuto otázku dají až reálné testy po vydání, protože selfie snímače v displeji od konkurence zatím nepředvádí žádné oslnivé výkony. Ale Xiaomi by snad mohli vědět co dělají…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.