Společnost Oppo sice včera představila telefon Oppo K9 s parametry střední třídy a podporou 5G sítí, ale zároveň pracuje i na svém skládacím telefonu, který by chtěli ještě letos představit. Skládací Oppo telefon si výrobce nechal patentovat v loňském roce a podle patentových nákresů by mělo jít o „véčkový“ stroj. Patentu se chytili i designéři a letos v únoru/februári zveřejnili první renderované snímky.

Od února ale uběhla už hezká řádka dnů a až nyní se můžeme dozvědět pár dalších informací. Pro ty si jako vždy zajdeme na čínské Weibo, kde jeden z tipařů tvrdí, že skládací Oppo telefon bude zaměřen na ženy. To by tedy mohlo znamenat, že nepůjde o nějaký extra velký stroj. Což v podstatě tipař také potvrdil. Podle něj by měl mít displej v rozloženém stavu 7 palců a panel by měl být typu LTPO, což je vlastně energeticky účinnější OLED panel. Tato vlastnost je důležitá pro zařízení s malými rozměry.

Chystaný skládací telefon Oppo by měl mít také sekundární obrazovku, která bude viditelná ve složeném stavu. Ta by měla podle tipaře mít 2 palce. Na ní by se podle všeho měla zobrazovat různá oznámení, jako je datum, čas a nebo info o příchozích hovorech a SMS. Očekává se také, že na malém sekundárním displeji bude možno využívat i některé z funkcí fotoaparátu. Telefon by měl být pravděpodobně širší a vyšší než například Galaxy Z Flip a nebo Motorola Razr. Díky tomu by mohl mít i větší baterii s kapacitou mezi 3500 a 4000 mAh. K představení by mohlo dojít v průběhu letošních prázdnin.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.