Společnost Samsung vždy v prvním kvartálu každého roku uvádí nové telefony své produktové řady Galaxy S. Je jasné, že po letošní vlajkové sérii Galaxy S21 půjde v příštím roce na trh řada Galaxy S22. A vzhledem k tomu, že se pomalu ale jistě blížíme do poloviny roku, je na čase, aby tipaři začali odhadovat, co příští telefony přinesou. Zdá se, že příští generace těchto telefonů bude mít velmi slušnou foto výbavu. Samsung se totiž v tomto směru spojil se společností Olympus. V připravované řadě nebude chybět ani model Samsung Galaxy S22 Ultra a my se dnes podíváme, jak na tom bude s foto výbavou právě on.

Ještě než se ale na chystaný telefon Samsung Galaxy S22 Ultra zaměříme připomeneme, že letošní model Galaxy S21 Ultra měl dva teleobjektivy s 3× a 10× zoomem. Podle známého čínské tipaře Ice Universe by ovšem Galaxy S22 Ultra měl dostat jen jednu vylepšenou periskopovou kameru. Ta by měla podporovat kontinuální optický zoom. Tipař navíc tvrdí, že vývojáři Samsungu už na takové technologii horečně pracují.

Nutno podotknout, že kontinuální optický zoom je hojně využíván v digitálních a DSLR fotoaparátech. Umožňuje používání různých úrovní přiblížení bez ztráty kvality výsledného snímku. Podobně by na tom měla být i vyvíjená technologie pro Galaxy S22 Ultra. Jednotlivé prvky uvnitř periskopového objektivu budou moci průběžně nastavovat zoom od úrovně 3× až po 10× úroveň. Přitom by nemělo ani u jedné z úrovní přiblížení docházet ke ztrátě kvality. Kromě tohoto vylepšení tipař také odhaduje, že telefon Galaxy S22 Ultra by měl mít přední kameru pod displejem a měl by také dostat procesor Exynos 2200 s GPU AMD.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.