V minulém měsíci padly první zmínky o tom, že značka Nubia bude letos pokračovat ve své populární řada Nubia Z. Následně se pak objevilo několik informací o tom, na co by mohla letošní řada Nubia Z30 zaměřena, ale na síť se dostaly jen zvěsti o standardním modelu Z30. Už u tohoto telefonu se spekulovalo o tom, že bude mít velmi slušnou foto výbavu. Navíc i první rendery poukázaly na to, že ani design nebude k zahození.

To, že řada Nubia Z30 bude obsahovat skutečně zajímavé telefony dnes potvrdil i šéf značky, pan Ni Fei. Na čínském Weibo zveřejnil krátkou depeši, ve které tvrdí, že model Z30 Pro bude prvním telefonem, jehož fotoaparát nabídne foto funkce „jednookých“ zrcadlovek (SLR). Mezi funkcemi bychom dále mohli najít vícenásobnou expozici, nastavitelnou clonu a další. Fotoaparát by měl také vynikat při focení hvězdné oblohy. A na závěr Fei také potvrdil, že představení celé řady Nubia Z30 proběhne 20. května/mája.

O dalších parametrech telefonu ale nepadla ani zmínka. Musíme si tedy vystačit jen s tím, co dosud víme o standardním modelu Nubia Z30. Certifikační výpis 3C potvrdil, že telefon bude vybaven nabíječkou se super rychlým nabíjením s výkonem 120 W. Dále se očekává i procesor Snapdragon 888. Hrany kolem displeje by měly být zakřivené a spekuluje se i o přední kameře pod displejem. Hlavní fotoaparát by měl mít čtyři snímače a měl by také podporovat až 100× digitální zoom. Ovšem do uvedení řady ještě pár dnů zbývá, proto doufáme, že bychom se o parametrech mohli dozvědět trochu víc.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.