Frekvence novinek ohledně plánovaných tabletů Xiaomi nám pomalu začíná narůstat. A dnešní novinky do značné míry vyvrací a popírají ty minulé, takže se máme opravdu na co těšit. V Xiaomi asi mají škodolibou radost z momentálního babylónského zmatení a oficiálně tak ještě stále nemáme k dispozici vůbec nic. Alespoň se už ale objevil první údajný render vzhledu Mi Pad 5, i když ruku do ohně za jeho věrohodnost asi úplně nedáme. Design velmi připomíná telefony řady Mi 11, ale to dnes s trochou šikovnosti vykouzlí na počítači v Malování kde kdo.

Zajímavější informace ale dorazily ohledně výbavy chystaných tabletů. Pro začátek postavily na hlavu předvčerejší spekulace o trojici chystaných modelů. Nová verze tak hovoří jen o dvojice Mi Pad 5 a Mi Pad 5, kdy odlišnosti by měly být hlavně v použitém procesoru. Základní verze má opravdu dle předpokladů mít Snapdragon 870, ale Pro varianta se má chlubit nespecifikovaným herním Mediatekem Dimensity. A výkonem by prý měl útočit na iPad nebo Huawei MatePad Pro. No, to samozřejmě nezní špatně, ale budeme vše muset vidět černé na bílém.

K mání už jsou i detaily o rozměrech, takže by tablet měl mít tloušťku 8.13 mm a vážit 519 g. Samozřejmostí je pak celokovové zpracování se čtečkou otisků prstů na boku. LCD displej s 10.95-palcovou úhlopříčkou a 120 Hz souhlasí s předchozími informacemi, ale nově je zmiňována podpora aktivního dotykového pera. Kombinace 20 Mpx + 13 Mpx fotoaparátu pak nesedí s původně spekulovanými čtyřmi senzory a pro větší chaos na renderech osobně vidím senzory tři… Inu, vše tak nakonec s modely řady MiPad 5 může být ještě zcela jinak.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.