Xiaomi se konečně nedávno připojili do velmi elitního klubu velkých značek, které mají ve svém portfoliu high-end ohebný telefon. Sice jim to trvalo poněkud déle, Mi MIX Fold je velmi povedeným kusem, který se může pochlubit i celou řadou revolučních parametrů. Jde také široko daleko o nejlevnější high-end ohebný telefon ze všech, i když samozřejmě cena stále není pro fanoušky slabé na srdce. Ale i tak se prodává výborně a Xiaomi s ním pro letošek mají v plánu dosáhnout poměrně odvážných čísel. Tedy alespoň podle posledních informací.

Firmě se v prvním čtvrtletí letošního roku obecně dařilo nad očekávání dobře a zaznamenali třeba rekord se 49 miliony prodaných telefonů celkově. A se 60 % růstem jsou tak Xiaomi „o parník“ první na světě. Přičemž na domácím čínském trhu jsou na tom ještě lépe se 70 % růstem, ale tam jim výrazně pomohl ústup Huawei ze slávy. Samozřejmě hlavní porci prodejů stále tvoří klasické telefony, ale podíl těch ohebných se bude průběžně stále zvyšovat. Pro letošek tak Xiaomi údajně hodlají poslat na trh celkově zhruba 500.000 kusů ohebného Mi MIX Fold.

Odhady nepochází přímo z firemních zdrojů, ale z reportu Cologne Industries, kteří jsou výhradními dodavateli průhledné polyamidové vrstvy ohebného displeje (CPI). Objednávky od Xiaomi jsou pak zhruba právě na 500.000 kusů. Pro porovnání současného špičkového Samsungu Galaxy Z Fold 2 se prodalo odhadem kolem 800.000 kusů, takže Xiaomi rozhodně nemají velké oči. Analytické firmy pak pro letošek předpokládají celkové prodeje ohebných telefonů všech značek někde kolem 4.5 milionu kusů. Ale to nás čeká ještě pořádná porce velmi zajímavých novinek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.