Vlajkové modely většiny velkých značek se v poslední době už v podstatě výhradně spoléhají na OLED panely displejů. Občas se ale naskytly výjimky s některými modely Redmi nebo Honor, ale trend je už poměrně dlouho zcela jasný. Na druhou stranu nedávno šéf Redmi Lu Weibing publikoval výsledky ankety, ve které stále ještě někteří fanoušci preferovali LCD panely. Je pravda, že jsou přece jen o fous levnější a mohou tak přinést vyšší obnovovací frekvence i pro velmi dostupné modely.

Dnes ale produktový manažer Redmi Wang Teng Thomas na sociální síti Weibo jednoznačně prohlásil, že firma (a pravděpodobně myslel jako Redmi, tak i Xiaomi) letos neplánuje žádný vlajkový model telefonu s LCD panelem. Přímá otázka fandů se totiž týkala údajné trojice plánovaných telefonů Xiaomi se Snapdragony 870. Dokonce v odpovědi šel až tak daleko, že zájemcům o telefon z jejich stáje s LCD panelem doporučil už starší Redmi K30S Ultra. Pro fanoušky OLED panelů jde ale samozřejmě o velmi pozitivní zprávy.

Ostatně letos už jsou OLED panely vybaveny nejen high-end modely, ale pomalu už pšenka kvete i střední třídě. Takže se kromě  nejvyšších kousků řady Mi 11 dostalo dokonce i na Mi 11 Lite a samozřejmě také i na Redmi K40 nebo Redmi 10X. Výhody lepší černé barvy, Always-On funkce displeje nebo třeba integrované čtečky otisků prstů i podle mého jednoznačně převažují a jsem si jistý, že podobný názor bude mít i většina našich čtenářů. Nebo se snad někde skrývají hordy zarytých zastánců LCD panelů ?