Značka Redmi představila na začátku března/marca na globálním trhu řadu Redmi Note 10. Telefony v sérii byly celkem čtyři, ale jen jeden z nich podporoval 5G sítě. Vzhledem k tomu, že valná většina výrobců se snaží podporu 5G nabízet v co největším penzu telefonů, v dohledné době by měl i do této řady přibýt další telefon s touto technologií. Mělo by se jednat o model Redmi Note 10 Pro 5G.

Brzký příchod telefonu Redmi Note 10 Pro 5G avizuje na svém twitterovém účtu známý tipař Abhishek Yadav. K tomu přidal i dva promo obrázky, které upozorňují na to, že tento chystaný stroj bude osazen procesorem z dílen Qualcomm, který podporuje 5G sítě. Tipař se domnívá, že by mělo jít o čipset Snapdragon 750G. Nu a vzhledem k tomu, že letáčky jsou vyvedeny ve španělštině a angličtině je pravděpodobné, že telefon bude uveden globálně.

Design přístroje se zdá být identický jako u již představeného globálního modelu Redmi Note 10 Pro, kterému ale podpora 5G sítí chybí. Na obrazu je znázorněn zadní panel telefonu s obdélníkovým modulem hlavního fotoaparátu. Ten je uložen v levém horním rohu zad a obsahuje čtyři snímače. Na spodní hraně je pak uložen mikrofon, port USB-C a mřížka reproduktoru. Ovšem to je asi tak vše, co se dá z obrázků vyčíst. O dalších specifikacích se tipař nezmiňuje. Je ale možné, že tento model s podporou 5G bude přebírat některé ze specifikací svého již představeného bratra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.