Značka Honor se loni stala nezávislou na své matce Huawei a díky tomu se jí otevřel prostor pro realizaci vlastní produktů. Mezi ně rozhodně patří i notebooky, které jsou vydávány v produktové řadě MagicBook. Letos už několik takových Honor notebooků bylo představeno a měli bychom se dočkat dalších. Na zítřek, tedy 7. května/mája, je naplánována prezentační akce a na ní bude představena nová řada Honor MagicBook X.

Akce, na které bude uvedena řada Honor MagicBook X se bude konat v Pekingu od 14:30 tamního času. Na čínské síti to potvrdil nenápadný letáček, na kterém je kromě výše uvedených informací také obrázek profilu dvou laptopů, které společně tvoří velké písmeno X. O parametrech zde nenajdeme ale žádnou zmínku. Z obrázku lze dedukovat snad jen to, že nové notebooky budou mít kompaktní design a zřejmě budou i tenčí, než stávající laptopy MagicBook.

Někteří tipaři se domnívají, že nový MagicBook X by mohl být zajímavou alternativou modelu MagicBook Pro. Měl by mít stejný formát se specifikacemi, které by mohly zajistit i dostupnější cenu. Dále je pravděpodobné, pokud budeme vycházet z obrázku na teaseru, že mezi porty najdeme dva USB-A, micro HDMI, 3,5 mm audio jack a USB-C. Rámečky také vypadají jako velmi úzké. To by mohlo znamenat, že kamera bude uložena mezi klávesami F6 a F7, podobně jako u ostatních modelů MagicBook. Ovšem na potvrzení těchto odhadů si budeme muset počkat do zítřka.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.