Chytré hodinky OnePlus Watch byly s velkou slávou představeny na konci března spolu s telefony řady OnePlus 9. Šlo o vůbec první hodinky této značky a tak byla očekávání fanoušků opravdu vysoká. Přece jen na ně čekali několik let… První recenze ale nejsou zrovna zářivé a recenzenti mají k novince OnePlus opravdu celou řadu výtek. Jednou z hlavních je trestuhodné nevyužití možností AMOLED displeje a neexistence funkce Always-on-display (AOD). To ale naštěstí firma poměrně záhy napravuje, protože hodinky čerstvě dostaly novou aktualizaci, která hodně věcí řeší.

Kromě přidání AOD funkce má nová aktualizace (pod označením B.48) i další novinky a přidané hodnoty. Dočkáme se tak například dálkového ovládání závěrky fotoaparátu, maratonského režimu měření pro opravdové běžce a spousty drobných oprav a optimalizací systému. Hlavní novinkou je ale samozřejmě již AOD funkce, po které volali v podstatě všichni. Tady je ale skrytý poměrně masivní háček, protože OnePlus se asi nepodařilo zcela vyřešit nárůst spotřeby. Funkce AOD tak podle nich může zkrátit výdrž baterie až o plných 50 %. Což při udávaných 14 dnech v základu není tak strašné, ale i tak…

Hodinky se navíc třeba u nás ještě ani nezačaly prodávat, navzdory původním slibům o dostupnosti od 26. dubna. Na jednu stranu je to dobře, protože tak dáme tvůrcům minimálně šanci odladit a vymýtit ty nejzásadnější nedostatky a dětské nemoci. Ale od hodinek s cenovkou 159 euro přece jen čekáme o trochu vyšší standardy, než nám zatím OnePlus předvedli. Jde sice opravdu o jejich první kousek v této kategorii, ale by také náhodu nebyl při negativních ohlasech tím posledním.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.