Problémy čínského giganta Huawei neustávají a v některých ohledech spíše narůstají. Americké embargo dovedlo mobilní divizi firmy na pokraj katastrofy, protože ztráta přístupu k moderním výrobním procesům na výrobu čipsetů je ničivá. Zásoby se pomalu tenčí a je tak otázkou, jak dlouho se jim bude dařit udržovat výrobu na úrovni. Už v minulých dnech se objevily zprávy o masivním snižování objemů výroby high-end modelů Huawei a poslední zprávy věští ještě drastičtější zásah do kategorie low-end telefonů firmy.

Podle informací čínského serveru MyDrivers už momentálně zejí kamenné obchody Huawei skoro prázdnotou a je to znát zejména u low-end modelů. Nejlevnějším dostupným kusem je tak třeba často Nova 8 Pro, který se prodává za ceny v přepočtu kolem 617 dolarů. Což, jak jistě uznáte, má do low-end telefonu opravdu daleko. A vypadá to, že se situace nebude lepšit, protože Huawei údajně uvažují o kompletním opuštění výroby low-end modelů a soustředění se na záchranu posledních zbytků možností s midrange a hlavně high-end telefony.

Důvodem ale v tomto případě nejsou dopady amerického embarga, protože slabší čipsety má stále firma teoreticky možnost vyrábět. Reálným problémem je ale současný celosvětový obecný nedostatek čipů napříč kategoriemi a telefony nejsou výjimkou. Nějakou dobu se jim sice hlavní problémy vyhýbaly, ale nemilosrdný globální strašák už dohnal i je. Pro většinu českých uživatelů sice modely Huawei nejsou ztrátou služeb Google už dlouho tak zajímavé, ale pro čínský trh se jedná o zásadní krok, protože levné telefony od Huawei tam byly velmi populární a skvěle prodávané.