Procesory společnosti MediaTek neměly svého času tu nejlepší pověst. Jejich vlajkové čipsety totiž měly problémy s výkonem. Čipset střední třídy na tom sice byly o poznání lépe, ale výrobci chytrých telefonů o ně neměli příliš velký zájem. Obrat ale nastal v roce 2019 s příchodem řady Helio G90. Právě tyto procesory vrátily jejich výrobce zpět do hry. A rok na to vydání čipsetů řady Dimensity s podporou 5G pozici MediaTeku ještě vylepšilo a upevnilo.

V loňském roce představil MediaTek velké množství procesorů podporujících 5G sítě napříč všemi třídami. Díky tomu se dostal mezi trojici největších a nejlepších producentů čipsetů. Těmi hlavními výrobci jsou tedy, kromě MediaTeku, společnosti Qualcomm a Apple. Konkurence na trhu s čipsety je poměrně dynamická a rychle se mění. Tchajwanský výrobce pustil na trhy procesory s 5G pro základní a střední třídu telefonů mnohem rychleji a ve větší míře než společnost Qualcomm.

To je podle agentury Counterpoint jeden z hlavních důvodů, že by i v letošním roce mohl MediaTek získat poměrně velký tržní podíl a udržet si tak vedoucí roli na trhu. Sice bude o čelní pozici i nadále soupeřit se společností Qualcomm, ale jeho obrovské portfolio mu poskytuje určitou výhodu. Analytici tvrdí, že by tchajwanský výrobce mohl letos získat až 37 % podíl na globálním trhu s procesory, ale Qualcomm by měl zůstat i nadále lídrem v segmentu 5G SoC.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.