O návratu Xiaomi na pole tabletů si už štěbetají vrabci na střechách, ale zatím jsme se nedočkali nějakých extra oficiálních detailů. Spekulovalo se sice hned o trojici nových high-end tabletů z jejich dílny, ale informací bylo pomálu. Teď ale opět zaúřadovali šikulové z XDA Developers, kteří rozpitvali zdrojové kódy MIUI 12.5 a nalezli jasné indicie právě pro existenci chystané trojice tabletů. Tedy kromě dalších speciálních funkcí MIUI připravovaných pro tablety, takže to Xiaomi očividně myslí vážně i s extra funkcemi a vymoženostmi pro ovládání.

Trojice nových tabletů se v kódu schovává pod kódovými jmény „enuma“, „elish“ a „nabu“, přičemž první dva jsou asi lehce odlišnými variantami toho stejného. Jediný model „enuma“ by totiž měl podporovat 4G/5G datové přenosy. Rozdíly tak podle všeho budou pravděpodobně v použitých procesorech a fotoaparátech, protože displej by měl být teoreticky shodný pro všechny. Spekuluje se o 10.97-palcovém IPS LCD panelu se 120 Hz obnovovací frekvencí, 410 nity jasu a rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Budou to tedy poměrně velké displeje konkurující high-end modelům Samsungu a Applu.

Minulá generace Mi Pad 4 byla totiž v použitém hardwaru ve všech ohledech střední třída, ale to by se tentokrát mělo změnit. Lépe vybavenou dvojici by měl teoreticky pohánět procesor Snapdragon 870 a poslední kousek pak Snapdragon 860. Šetřit se nebude ani na počtu fotoaparátů, kdy by měly být k mání hned čtyři senzory. Nejvyšší verze má mít 48 Mpx jako ten hlavní a ty nižší se budou muset spokojit se 12 Mpx. Poslední odhalenou informací je údajná kapacita baterie, která má dosahovat 8720 mAh. Tak se třeba už brzy dočkáme.