O návratu Xiaomi na pole tabletů si už štěbetají vrabci na střechách, ale zatím jsme se nedočkali nějakých extra oficiálních detailů. Spekulovalo se sice hned o trojici nových high-end tabletů z jejich dílny, ale informací bylo pomálu. Teď ale opět zaúřadovali šikulové z XDA Developers, kteří rozpitvali zdrojové kódy MIUI 12.5 a nalezli jasné indicie právě pro existenci chystané trojice tabletů. Tedy kromě dalších speciálních funkcí MIUI připravovaných pro tablety, takže to Xiaomi očividně myslí vážně i s extra funkcemi a vymoženostmi pro ovládání.

Trojice nových tabletů se v kódu schovává pod kódovými jmény „enuma“, „elish“ a „nabu“, přičemž první dva jsou asi lehce odlišnými variantami toho stejného. Jediný model „enuma“ by totiž měl podporovat 4G/5G datové přenosy. Rozdíly tak podle všeho budou pravděpodobně v použitých procesorech a fotoaparátech, protože displej by měl být teoreticky shodný pro všechny. Spekuluje se o 10.97-palcovém IPS LCD panelu se 120 Hz obnovovací frekvencí, 410 nity jasu a rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Budou to tedy poměrně velké displeje konkurující high-end modelům Samsungu a Applu.

Minulá generace Mi Pad 4 byla totiž v použitém hardwaru ve všech ohledech střední třída, ale to by se tentokrát mělo změnit. Lépe vybavenou dvojici by měl teoreticky pohánět procesor Snapdragon 870 a poslední kousek pak Snapdragon 860. Šetřit se nebude ani na počtu fotoaparátů, kdy by měly být k mání hned čtyři senzory. Nejvyšší verze má mít 48 Mpx jako ten hlavní a ty nižší se budou muset spokojit se 12 Mpx. Poslední odhalenou informací je údajná kapacita baterie, která má dosahovat 8720 mAh. Tak se třeba už brzy dočkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.