Pamatujete na řadu telefonů Xiaomi CC ? Ta se poprvé a naposledy objevila na scéně v roce 2019 a pro firmu šlo o možnost představit něco nového. Šéf značky Lei Jun tehdy vysvětloval název jako jako „Colourful & Creative“ a za tímto projektem stále jejich nejmladší tým Chic&Cool 90. Xiaomi CC9 Pro se stalo vůbec prvním telefonem se 108 Mpx foto senzorem a obecně šlo o velmi dobré telefony. Dokonce se objevily i na globálních trzích, i když přeznačené jako Mi 9 Lite a Mi Note 10. A podle posledních zpráv si Xiaomi možná reálně pohrávají s návratem série a pracují na modelech CC10.

Informace vychází zejména z čerstvě publikované certifikace baterie chystaného telefonu (která má 4360 mAh) a čínští analytici jsou přesvědčeni, že náleží právě znovuzrozenému telefonu Xiaomi CC10. Na druhou stranu přímo v listingu není o CC10 přímá zmínka, takže může jít jen o plané naděje. Další z dobře informovaných bloggerů na Weibo ale nezávisle na tom zmínil příchod CC10 se 4360 mAh kapacitou baterie, takže zdroje se tak dublují. I tak jde ale po velmi dlouhé době o vůbec první zmínky o CC10 obecně, takže vše musíme brát s velkou dávkou skepse.

Navzdory svým velmi dobrým kvalitám se navíc telefony řady CC9 v Číně zase až tak skvěle neprodávaly. Zastínily je obecně modely Lite (v Číně označované jako Youth Edition), případně levnější konkurenční kusy dceřiného Redmi. Xiaomi chtěli cílit řadu CC na mladší generaci s vyhraněnými designovými chutěmi, ale podobně jako všechny ostatní značky se jim tento trend moc nevydařilo prodat. I mladší generace totiž preferuje raději výkonné a cenově dostupné modely hlavních řad. Takže další důvod k pochybám o návratu Xiaomi CC10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.