Telefon Vivo Y52s byl představen zhruba před půl rokem. Proto by se mohlo zdát poněkud zvláštní, že jej výrobce uvedl znovu s mírně pozměněným názvem. Pokud ale pořádně projdeme parametry nově uvedeného telefonu Vivo Y52s (t1) zjistíme, že přece jen došlo i k jiné změně. Telefon totiž na rozdíl od původní verze, která je osazena procesorem Dimensity 720, dostal čipset Snapdragon 480. Není sice nic neobvyklého, že výrobci nabízejí své telefony ve dvou verzích s různými procesory, ale v případě Vivo se tak stalo poprvé.

Hlavní parametry

Ve výčtu specifikací začneme tím, co bylo od původní verze změněno. Je to procesor, kterým je v případě Vivo Y52s (t1) Snapdragon 480. Tímto výrobce pokračuje v trendu dostat podporu 5G sítí i na levnější přístroje střední třídy. Pár jich na svém kontě už má a mezi ty nejnovější patří například model Vivo V21, který byl vydán před pár dny.

Další parametry jsou v podstatě na chlup stejné jako u staršího modelu s čipsetem z dílen MediaTek. Patří k nim 6,58 palcový displej s rozlišením 2400×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Displej podporuje barevný gamut DCI-P3 a HDR10. V kapkovitém výřezu nad obrazovkou najdeme 8 MPix přední kameru se světelností f/2.0.

Hlavní fotoaparát je klasicky uložen do obdélníkového modulu se dvěma snímači a LED bleskem. První senzor má 48 MPix a doplnil jej 2 MPix snímač pro hloubku ostrosti. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 18 W. Telefon má také chladič pro správný odvod tepla při hraní her a režim Multi Turbo 5.0. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Origin OS.

Nesmíme zapomenout ani na paměťovou konfiguraci, ve které bude telefon Vivo Y52s (t1) nabízen. Je to 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Tato verze přijde na čínském trhu na 1999 jüanů, což je zhruba 309 dolarů. Později by měla být k dispozici i verze s 8 GB/128 GB, ale její cena v této chvíli není známa. V prodeji budou tři barevné varianty, a to Titanium Gray, Coral Pink a varianta s barevným přechodem. Prodeje telefonu již běží na JD.com.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.