Další generace ohebných telefonů už je na cestě a korejský Samsung jako obvykle půjde neohroženě v čele. Třetí generace špičkového Galaxy Z Fold a stylového „véčka“ Galaxy Z Flip bych se měli dočkat už brzy, i když odhady se zatím různí. Nejčastěji zaznívají spekulace o červencovém termínu představení, ale zcela jasného není opravdu vůbec nic. Dnes se ale internetovým šikulům podařilo dostat k zatím nepublikovaným interním promo videím k těmto telefonům a z nich pak zveřejnili první obrázky. Sice poměrně nekvalitní, ale bezesporu zajímavé.

A tyto snímky navíc potvrzují i některé velmi zásadní parametry. Takže vlajkový Samsung Galaxy Z Fold 3 bude opravdu asi prvním ohebným telefonem se senzorem selfie fotoaparátu integrovaným přímo pod displej. Případně bude podporovat stylus S Pen a po vzoru řady Galaxy Note by měl mít dokonce i speciální prostor na jeho uskladnění. Novinkou má být i ochranné sklo Gorilla Glass Victus pro vnější displej a Samsung slibuje i vylepšenou odolnost pantu. Potichu se totiž špitá o tom, že by tento kousek teoreticky mohl být první voděodolný ohebný telefon.

Vypadá to také na nový oválný design zadního modulu fotoaparátu, kde by se měla údajně nacházet sestava 64 Mpx + 12 Mpx + 5 Mpx. Kromě toho samozřejmě i procesor Snapdragon 888. V rozloženém stavu by měl telefon nabídnout velký 7.55-palcový panel a vnější displej by měl mít 6.21-palce. To je prozatím ve spojitosti s tímto modelem asi všechno. Cena by se údajně měla opět pohybovat kolem dvou tisíc dolarů

Véčkový Galaxy Z Flip pak asi bude mít větší sekundární displej a vidět je i dvojitý senzor fotoaparátu, stereo reproduktory nebo čtečka otisků prstů integrovaná v zapínacím tlačítku. Představen by měl být teoreticky spolu s vlajkovým sourozencem a určitě bude výrazně levnější. I když předpokládaných 1400 dolarů má k cenově dostupnému telefonu stále velmi velmi daleko.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.