Telefony Oppo A54 a Oppo A74 byly nejdříve vydány v Číně jako levné stroje s podporou 4G sítí. Následně byly postupně uváděny i na dalších trzích, kde už jim výrobce přidal i podporu 5G. Například Oppo A74 s 5G byl naposledy představen v Indii, kde se stal nejlevnějším telefonem s 5G. A protože přístrojů s dobrým poměrem cena/výkon není nikdy dost na žádném z trhů, dostávají se oba modely nyní i na trh evropský. Je ale zároveň pravdou i to, že společnost Oppo tak může urvat část tržních podílů společnosti Huawei, která v současné době v Evropě prodejní rekordy opravdu neláme.

Určitou zajímavostí možná je i to, že Oppo A54 i Oppo A74 mají podobný design a dokonce i parametry, proto nás trochu překvapilo, že byly v Evropě představeny zároveň. Těžko říci, zda jde o nějaký promyšlený marketingový tah, nebo jen výrobce chce potenciálním kupcům nabídnou větší možnost výběru.

Hlavní parametry

Oba telefony mají stejný 6,5 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Oba také pohání stejný procesor, kterým je Snapdragon 480. Ten jim zaručuje podporu 5G. Jak model A54, tak i model A74 mají shodně na hraně uložený snímač otisků prstů. A dalším shodným parametrem je i kapacita baterie, která dosáhla na 5000 mAh. Ovšem v případě Oppo A54 nepodporuje rychlé nabíjení, ale v případě Oppo A74 už najdeme rychlé nabíjení s výkonem 18 W.

Shodná je u obou telefonů také foto výbava. Přední kamera má 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří čtyři snímače uložené do obdélníkového modulu. Primární senzor má 48 MPix, následuje 8 MPix širokoúhlý objektiv a dva 2 MPix senzory. Jeden funguje jako makro objektiv a druhý je určen pro snímání hloubky ostrosti.

V úplném závěru se dostáváme k tomu hlavnímu, co telefony odlišuje. Tím je konfigurace pamětí. Model A54 je nabízen se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Model A74 je na tom o něco málo lépe. Dostal totiž 6 GB operační paměti a 128 GB dále rozšiřitelného úložiště. Tato drobná odchylka se podepsala i na ceně. Oppo A54 bude na evropském trhu nabízen za 269 euro (6936 Kč) v barvách Fantastic Purple a Fluid Black. Oppo A74 má nastavenou cenu na 299 euro (7710 Kč) a na trh jde v barvách Fluid Black a Space Silver.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.