Přestože se nadstavba MIUI ve verzi 12.5 ještě nedostala na všechna zařízení a její distribuce není zrovna nejrychlejší, vývoj další generace nadstavby jede na plné obrátky. Pomalou distribuci stávající verze nadstavby vývojáři Xiaomi zdůvodnili tím, že její adaptace na Android 11 není úplně jednoduchá. Možná i právě proto se v poslední době příliš nemluví o nové generaci MIUI 13. Sice se zhruba před měsícem spekulovalo, že její spuštění by mohlo proběhnout zároveň s uvedením telefonu Mi Mix 4, ale nikdo zatím nic nepotvrdil.

Nyní se ale na Telegramu objevila krátká zpráva, která potvrdila přípravu nadstavby MIUI 13. Potvrdila i to, že postupná distribuce nové generace by měla začít ve druhé čtvrtletí letošního roku. Sice prý není známý přesný a konkrétní termín, ale tipaři odhadují, že by vše mělo odstartovat 25. června/júna na čínském trhu.

To, že bude MIUI 13 nejdříve představena v Číně asi už nikoho nepřekvapí. Přece jen je to její domovská země a doposud tomu tak bylo vždy. My ostatní si na distribuci nové generace nadstavby budeme muset počkat poněkud déle. Do uvedení zbývá sice ještě spousta času, ale některé fanoušky Xiaomi už nyní zajímá, jakých vylepšení či novinek bychom se mohli dočkat. Určitě nějaké budou, ale vývojáři zatím vše pečlivě tají. A protože stále nebylo vyvráceno, že nadstavba bude uvedena společně s telefonem Mi Mix 4, půjde jistě o zajímavé inovace. To zejména proto, že i telefony z této řady jsou nacpány inovacemi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.