První vysloveně herní telefon značky Redmi se určitě povedl a Redmi K40 Game Edition se může pochlubit skvělými prodejními čísly. To samozřejmě zavdalo spekulacím o brzkém příchodu telefonu i na globální trhy, i když se tvůrci na toto téma stále ještě oficiálně nevyjádřili. Ale něco se rozhodně kutí, protože náznaků a zaručených zpráv nám pomalu začíná přibývat. Zatím poslední v řadě je přítomnost telefonu v databázi Google Play Console. Protože existující čínská verze Google Play vůbec nepodporuje, tak jde o jasný ukazatel do budoucna.

Ve zmíněném listingu jsou vypsány i všechny hlavní parametry telefony, ale ty se opravdu od čínské varianty v podstatě vůbec neliší. Takže se opět dočkáme 6.67-palcového OLED panelu s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz a FullHD+ rozlišením, procesoru Mediatek Dimensity 1200 nebo systému Android 11 OS s nadstavbou MIUI. Zmiňováno je pouze 8 GB RAM, takže je možné, že se pro globální trhy nepočítá se 12 GB variantami. Ale to je samozřejmě jen další spekulace a tvůrci klidně mohou do světa poslat všechny dostupné verze.

Stále také není zřejmé, zda se globální verze dočká přeznačení, nebo zda si ponechá původní jména. Před pár se poměrně věrohodně spekulovalo o vydaní tohoto kousku jako POCO F3 GT, ale je klidně možné, že se tak stane pouze pro indický trh. Ohledně globální verze Redmi K40 Game Edition je zkrátka a jednoduše stále příliš mnoho neznámým proměnných a budeme si na vše muset počkat. Ti největší optimisté čekají představení tohoto telefonu ještě v květnu, ale osobně (tedy pokud vůbec) čekám spíše pozdější termín.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.