Asi není potřeba připomínat, že společnost Xiaomi na konci března/marca představila zbylé telefony své vlajkové řady Mi 11. Tím bezesporu nejlepším modelem z celé série je telefon Xiaomi Mi 11 Ultra. Už při jeho uvedení bylo potvrzeno, že se vydá i za hranice Číny a nás, Evropany, zajímalo, kdy by se mohl dostat i k nám.

V podstatě měsíc se nic nedělo a až nyní se na čínské síti objevila zpráva, která potvrdila, že Xiaomi Mi 11 Ultra míří do Evropy. Na zdejším trhu by se měl telefon začít prodávat už za pár dnů, konkrétně 11. května/mája. Tato informace je potvrzena i na nizozemské facebookové stránce Xiaomi, takže ji můžeme považovat za věrohodnou. Je ale pravděpodobné, že tento termín je potvrzen jen pro Nizozemsko a ne pro celý evropský trh.

A jak na tom bude Mi 11 Ultra v Evropě s cenami? Na trhu v Číně začíná cena telefonu na 5999 jüanech, což je v přepočtu zhruba 768 euro. S takovou cenou ale v Evropě počítat nemůžeme. Musíme se připravit na cenu podstatně vyšší. Do prodeje navíc na evropském trhu půjde údajně telefon jen ve verzi s 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Tato verze přijde v Číně na 6499 jüanů (832 euro). Jeho evropská cena by měla být ale nastavena na 1199 euro. Pokud bychom tuto částku přepočítali v aktuálním kurzu na české koruny dostaneme se na zhruba 31036 Kč. Takže pokud si děláte na Xiaomi Mi 11 Ultra zálusk, bude muset sáhnout opravdu hluboko do peněženky.