Poměrně nedávno společnost Lenovo představila několik produktů z řad Yoga a Xiaoxin. Byly mezi nimi notebooky s různými úhlopříčkami obrazovky a také GaN nabíječka Yoga CC65. Proto nás mírně překvapilo, že nyní byla v naprosté tichosti uvedena další nabíječka. Tentokrát jde o model Yoga CC130 GaN. Už z názvu je patrno, že má vyšší parametry, ale její design je téměř stejný jako u modelu CC65.

Na rozdíl od modelu CC65 má nová Lenovo nabíječka Yoga CC130 maximální výstupní výkon 130 W. Ovšem stejně jako model CC65 podporuje technologii GaN. Dále je vybavena dvěma porty USB-C, z nichž jeden poskytne maximální výkon 100 W. Při využití obou portů je kumulativní výkon nabíječky již zmíněných 130 W. Proto je tato nabíječka vhodná pro současné nabíjení telefonu a notebooku. Nabíjecí adaptér bude na trhu nabízen ve dvou barvách, a to černé a bílé. Výrobce ale zatím neuvedl jak na tom bude nová nabíječka s cenou a dostupností. Pokud ale vyjdeme z ceny modelu CC65, který přijde na zhruba 18 dolarů, neměla by být ani verze CC130 příliš drahá.

Ovšem pro případ, že nechcete čekat, až Lenovo uvolní cenu GaN nabíječky Yoga CC130 a postačí vám model Yoga CC65, zrekapitulujeme i jeho parametry. I tato nabíječka má dva USB-C porty. První z nich má maximální výkon 18 W a druhý podporuje maximální výkon 65 W. Pokud tedy porty používáme současně, dostaneme dva výkony, a to 18 W a 45 W. Technologie GaN naznačuje, že nabíječka má nižší ztráty, vyšší pracovní kmitočet a vyšší účinnost.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.