Čínští Realme jsou kometou posledních dvou let a jejich úspěšný vzestup je opravdu závratný. Na mnoha trzích se svými telefony úspěšně vyzvali na souboj prozatím dominantní rivaly ze Xiaomi a v mnoha ohledech kráčí v jejich stopách i vývojově. Začíná to totiž vypadat, že jim už kategorie telefonů začíná být poměrně těsná a začínají se poohlížet po expanzi i v jiné oblasti. Konkrétně pošilhávají po jedné konkrétní oblasti a vše nasvědčuje tomu, že se brzy dočkáme i notebooků ze stáje Realme.

Alespoň tomu napovídá jejich poslední anketa pro indickou komunitu. Právě v Indii jsou Realme nejsilnější a jde tak o jejich asi nejdůležitější trh. V této anketě se fanoušků jasně ptají na jejich notebookové preference a vyzvídají, zda nějaký ten notebook vlastní. Jako perlička se pak sluší zmínit opomenutí HP v možnostech odpovědí. Jednou z dalších otázek je pak dotaz na plány na pořízení notebooku v příštích třech měsících, což místní analytici rozklíčovali jednoznačně. Podle nich se tak ve třetím kvartálu letošního roku od Realme dočkáme prvních notebooků.

Ostatně už na Apríla firma žertovala s vymyšleným novým „Realme MeowBook“, ale za vtipem se možná skrývá pravdivé jádro. Samozřejmě jde ale stále jen o spekulace, protože jak známo, tak Realme spadá do stejné rodiny firem jako OPPO a OnePlus. Právě ve spojitosti s touto dvojici se ohledně možného vydání notebooků spekulovalo už před časem, ale skutek utek. Takže si budeme na vše muset počkat, ale vzhledem k podobnosti trajektorie Xiaomi / Realme bych se novým notebookům nedivil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.