Taiwanský ASUS má dnes pro fanoušky další velmi pozitivní novinku a nutno říci, že se na ZenFone 8 začínáme opravdu těšit. Pečlivě dávkované čerstvé informace z oficiálního Twitteru totiž potvrdily přítomnost voděodolné certifikace IP68. Ta se konečně začíná stávat standardem u vlajkových lodí velkých značek. Kromě jiného by měla zaručit, že telefon vydrží ponoření do hloubky až 1.5 metru po 30 minut, ale i tak už předem něco podobného nedoporučuji. Většina výrobců totiž navzdory odolné certifikaci neuznává poškození vodou jako důvod reklamace. A ASUS na tom asi bude stejně.

Každopádně jde o velmi příjemnou zprávu, která fanoušky určitě potěšila. Už minulé informace o tom, že se ZenFone 8 vrátí ke 3.5 mm audio jacku byly přijaty velmi pozitivně a nyní certifikace IP68. V podstatě už zbývá jen zachovat podporu microSD karet a mnozí tak konečně najdou svůj ideální telefon. Pro ASUS jde o první odolný telefon po dlouhých letech, protože jejich minulé generace se touto vymožeností nemohly chlubit. ZenFone 6 a ZenFone 7 podle všeho potřebovaly místo na motorizované moduly fotoaparátů, ale novinka se vrací ke klasickému designovému „průstřelu“.

Uvidíme kolik modelů bude přesně řada ZenFone 8 zahrnovat, ale mnozí čekají hlavně na kompaktní ZenFone 8 Mini. Ten by ale také měl stejně jako sourozenci „normální“ velikosti dostat procesor Snapdragon 888, takže o pořádný výkon opravdu nebude nouze. Hovoří se i o displeji s vysokou obnovovací frekvencí a můžete snad doufat v AMOLED panel. ZenFony od ASUSU byly také vždy cenově nastaveny velmi rozumně, takže potenciál na prodejní hit je rozhodně vysoký.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.