Máj je nejen lásky čas, ale také čas motorkářů a cyklistů. Všichni ti už otevřeli sezónu, oprášili své oře a vyrazili do terénu. Tento víkend sice moc moto nebo cyklo výjezdům nepřeje, protože lije jako z konve. To ale nemůže zabránit tomu, abychom opět neprošli čínské e-shopy a nenašli pro vás něco málo gadgetů, které nejsou drahé a mohli by se vám hodit. Jistě správně tušíte, že jsou tu zas a znova naše pravidelné Vychytávky z Číny.

Jestliže jsme se v minulém dílu zaměřili na levné věci do domácnosti, tak dnešní díl rubriky Vychytávky z Číny věnujeme turistům, cyklistům s vlastně všem těm, kteří se snaží trávit svůj volný čas aktivním pohybem. Ovšem nejen pro ně, ale i pro nás ostatní, kteří raději víkend strávíme poleháváním, jsou tu dnešní tři tipy.

Outdoorový náramek s USB nabíječkou

Náramky mohou být chytré, chytré tak na půl a nebo hloupé, ale zdobivé. Vše najednou by mohl nabídnout tento náramek. Nejde o klasický fitness náramek, nejde ani vyloženě o bižu náramek s korálky. Jde prostě o záležitost, která může být praktická, ale zároveň dekorativní. Mezi korálky totiž najdeme i USB a Lightning konektor s krátkým nabíjecím kabelem. Náramek vypadá docela hezky, je vyroben z kvalitních materiálů a hodí se pro nabití vašeho iPhonu. Dá se použít všude tam, kde jsou dostupné nabíjecí doky. U nás je to například v některý městech v prostředcích MHD a nebo i na venkovních lavičkách. Náramek je malý, jednoduchý, ale může dobře posloužit. Je nabízen v různých délkách, případně i v micro USB verzi a jeho cena podle délky začíná na 8 dolarech.

Praktická cyklo helma

Bezpečnost přede vším. Dnes je nezbytné mít při jízdě na kole ochranu hlavy. A dobře zvolená helma je k nezaplacení. Když je navíc ještě tak trochu chytrá a byla navržena ve spolupráci se společností Xiaomi, mohlo by jít o zajímavý kus. Helma je vyrobena z pevného pěnového polystyrenu (EPS). Má vestavěnou lištu s 6 červenými bezpečnostními LEDkami a bezdrátovým modulem Bluetooth 4.1. Najdeme zde i mikrofon a SOS upozornění pro případ nehody. Helma je vybavena také 450 mAh baterií a reproduktorem pro přehrávání hudby a přijímání hovorů. Lze ji spárovat s telefonem a díky dlouhé výdrži baterie by mohla dobře fungovat i delších cyklo výletech. Její cena je sice mírně vyšší a aktuálně je nastavena na 85,80 dolaru.

Chytrá digitální pumpička

Posledním dnešním tipem na levný gadget z Číny je malá digitální pumpička. Hodí se nejen motorkářům a cyklistům, ale dá se s ní údajně přifouknout i kolo auta a nebo i balón. Pumpička je podle výrobce poněkud hlučnější, takže ji doporučuje používat jen v exteriéru. Pumpa je vybavena LCD displejem, který zobrazuje všechny potřebné údaje. Má také 2000 mAh baterii, takže je vhodná pro použití na cestách, kdy je potřeba přifouknout duši kola či motorky. Díky své malé velikosti se pohodlně vejde i do větší kapsy. Nyní je nabízena v bleskovém prodeji za 38,99 dolaru.