Skládací telefony se sice pomalu zabydlují na trhu a na svém kontě je má už několik výrobců, ale nelze říci, že by se z nich stal trend. Svůj první skládací telefon nedávno představila společnost Xiaomi a víme, že se na něj letos chystá i Huawei a dokonce i Google. Ovšem lídrem v tomto segmentu je jednoznačně společnost Samsung. I ta letos připravuje hned dva skládací telefony a mělo by jít o modely Samsung Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 2.

Dnes se podíváme právě na skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 3, který má za sebou certifikaci 3C. Z nedávno zveřejněné části certifikačního výpisu víme, že bude mít duální baterii. První z článků by měl mít kapacitu 2215 mAh a druhý by měl mít 2060 mAh. Celková kapacita by tak měla být 4275 mAh. Nově zveřejněná část výpisu zas potvrdila podporu rychlého nabíjení. Telefon by totiž měl dostat nabíječku s výkonem 25 W. Adaptér, se kterým byl tento stroj testován má modelové označení EP-TA800. Mělo by tak jít o stejnou nabíječku jakou má i jeho předchůdce Galaxy Z Fold 2.

Kromě výše uvedených parametrů se dále očekává, že Galaxy Z Fold 3 bude osazen procesorem Snapdragon 888. Vnitřní displej by měl mít úhlopříčku 7,5 palce. Vnější obrazovka by měla být menší s úhlopříčkou 5,4 palce. Telefon by měl dále podporovat stylus S Pen a údajně by měl mít i určitou odolnost proti vodě. Tipaři odhadují, že by měl mít i novou generaci velmi tenkého skla Ultra Thin Glass.