Těsně před koncem dubna/apríla začali tipaři hovořit o tom, že značka Nubia prý po delší době chystá další rozšíření své populární řady Nubia Z. Poslední telefony v této sérii byly představeny v roce 2019. Letos bychom se konečně měli dočkat modelu, které by měl mít prodejní označení Nubia Z30. Vydání telefonu potvrdil i šéf značky, pan Ni Fei. A na síti se vzápětí objevily i první rendery tohoto stroje.

Letošní rozšířeni „zetkové“ řady máme tedy potvrzeno, rendery jsou na světě, teď by možná nebylo od věci i potvrzení některých parametrů. O to by se aspoň rámcově mohla postarat certifikace 3C. Tou totiž prošel telefon s kódovým označením NX667J. Tipaři odhadují, že by mělo jít právě o telefon Nubia Z30.

Z certifikačního výpisu toho jako vždy příliš nevyčteme, ale můžeme zjistit aspoň to, že telefon bude podporovat super rychlé nabíjení s výkonem až 120 W. A to by byl opravdu velký upgrade oproti předchůdci, modelu Nubia Z20. Tento stroj totiž podporoval „jen“ 27 W nabíjení. Nakonec i Ni Fei, když potvrdil přípravu nového telefonu ze série „Z“, hovořil o mnoha vylepšeních. Mezi nimi bylo i navýšení životnosti baterie a výkonu nabíjení. Hovořil také o vylepšení designu a pokud by vyšel ze zveřejněných renderů bude telefon Nubia Z30 opravdu velmi zajímavý přístroj.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.