Provázanost Xiaomi s dceřinými firmami je na velmi rozdílné úrovni. Například Redmi navzdory deklarované samostatnosti jsou stále pokládáni za nedílnou část Xiaomi a firmy vystupují společně i například při ohlašování nových produktů a podobně. To třeba takoví POCO navenek vypadají zcela nezávisle, i když to samozřejmě reálně není tak úplně pravda. Jednoznačným důkazem této velké provázanosti je určitě i přeznačování telefonů pod jinými značkami stejného ekosystému pro rozdílné trhy. A podle všeho právě to brzy čeká herní Redmi K40 Game Edition, aneb údajně POCO F3 GT.

Redmi K40 Game Edition (případně s lehce odlišným čínským překladem) se před pár dny stalo vůbec prvním specializovaným herním telefonem od Redmi. A jde o velmi dobře vypadají a skvěle vybavený telefon s procesorem Dimensity 1200, který se ale také velmi dobře prodává. Šéf firmy Lu Weibing se velmi rád pochlubil 100.000 prodaných kusů za pouhou minutu po zahájení prodejů. A se svým vůbec prvním herním telefonem mají poměrně odvážné plány, protože hodlají prodat minimálně 1.7 milionu kusů.

Ale to se bude počítat pravděpodobně jen čistě na domácím čínském trhu. O mezinárodní dostupnosti se totiž doteď vůbec nemluvilo, ale pravděpodobně se o ni postarají sourozenci z POCO. Podle všeho by se totiž Redmi K40 Game Edition mělo podívat ven z Číny přeznačené jako POCO F3 GT. První náznaky a informace se o tom objevily v rozpitvaném zdrojovém kódu MIUI a také ve spekulacích zasvěcených čínských analytiků. Jen samozřejmě musíme doufat, že se bude jednat opravdu o globální variantu telefonu a ne pouze třeba o indickou specialitu.