Čínský Honor se nám konečně začíná pořádně rozjíždět, protože od odtrhnutí od mateřského Huawei jim to přece jen chvíli trvalo. Stále sice čekáme na jejich první opravdu vlastní vlajkovou loď, ale první vlaštovky se už aspoň objevily ve střední třídě. Nedávno se v Číně z čistého nebe objevil Honor Play 5T Life, ale mnohem zajímavěji vypadá chystaný „normální“ Honor Play 5. Většina jeho zásadních specifikací se dnes objevila na internetu a telefone rozhodně nevypadá špatně. Takže co od něj budeme brzy moct čekat ?

Pro začátek máme rendery, které byly zveřejněny na serveru GSMArena. Na první pohled mnohé možná zarazí kapkovité vykousnutí pro senzor selfie kamerky, které je dnes pokládáno za lehce archaické. A často vyhrazené jen pro low-end kusy. Tím by ale Honor Play 5 být určitě neměl a tvůrci nehodlají zanedbat ani samotný design, protože telefon má mít tloušťku jen 7.46 mm a váhu 179 g. Zadní strana bude také mnohem moderněji vypadající s velkým vystupujícím modelem zadního fotoaparátu. Vzhledem tak telefon určitě neurazí.

A pozadu nebude chtít zůstat ani výbava, protože to podle leakstera Digital Chat Station vypadá na velmi solidní parametry. Pro začátek má mít telefon 6.53-palcová OLED displej s FullHD+ rozlišením a také asi i integrovanou čtečkou otisků prstů. Doufat můžeme i ve vyšší obnovovací frekvenci. Procesor Mediatek Dimensity 800U je také solidní střední třída a na úrovni by měl být i fotoaparát se čtveřicí senzorů (64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubka pole). Jediným ústupkem je tak možná trochu menší 4000 mAh kapacita baterie. Ale s dobrou cenou se může jednat o hit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.