V prvním čtvrtletí letošního roku jsme se od taiwanského ASUSu už dočkali představení jednoho zásadního telefonu a to herního ROG Phone 5. Ten si v porovnání s konkurencí vede velmi dobře, ale herní telefony jsou přece jen stále poměrně minoritní skupinou. Nejprestižnější soupeření se samozřejmě vede v high-end kategorii vlajkových model a i tam bude chtít ASUS udělat díru do světa. Plánovanou zbraní tak má být řada ASU ZenFone 8, která by měla zahrnovat hned několik velmi zajímavých kousků. A firma má pro fanoušky i některé dobré zprávy.

Dočkáme se totiž i návratu jednoho z favoritů v parametrech telefony. Ano, v době kdy se 3.5 mm sluchátkový audio jack pomalu stává ohroženým druhem se šéfové ASUSu rozhodli vrátit jej do hry. U minulé generace ZenFone 7 totiž chyběl a firma to omlouvala nutností úspor místa ve vnitřním uspořádání. S nově integrovaným 5G modemem přímo v čipsetu se ale místo údajně uvolnilo a fanoušci tak mohou slavit návrat 3.5 mm jacku. A spekuluje se dokonce o další vymoženosti, protože ZenFone 8 by mohl být jednou z mála vlajkových lodí s microSD slotem.

Na druhou stranu ale skoro určitě přijdeme o otočný modul fotoaparátu, který byl poznávacím znamením u dvou předchozích generací. První teaser totiž jednoznačně poukazuje na klasický displej s „průstřelem“. Ale to nemusí nutně znamenat úplný konec designu otočného modulu fotoaparátu, protože jednou z variant nové řady by údajně měl být i ZenFone 8 Flip. A jeho název mluví za vše. Jde stále ale o pouhou spekulace, protože zatím potvrzenými kousky jsou jen základní model, Pro verze a kompaktní ZenFone 8 Mini.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.