Čínští Xiaomi už nějaký ten čas pokukují i po kategorii počítačových periferií a z jejich dílny už jsme dokonce měli možnost vidět i povedené monitory. Asi tím nejzajímavějším byl herní super-širokoúhlý model se 34-palcovou úhlopříčkou a 144 Hz obnovovací frekvencí. Šlo navíc o cenově poměrně přívětivý kousek, který se dokonce dal při troše snahy sehnat i u nás. Ne každý má ale na stole dostatek místa na podobné monstrum (i když mohu obří 21:9 kousky doporučit všemi deseti). A Xiaomi tak podle posledních zpráv plánují brzy poslat na trh menší 30″ variantu.

Informace pocházejí z dobře informovaného čínského serveru ITHome a nový 30″ Mi Monitor by údajně měl spatřit světlo světa během čínského nákupního svátku 618. Ten patří spolu s „Double Eleven“ mezi největší prodejní akce tohoto trhu a bývá přirovnávám k Black Friday. Odehrává se v polovině června, takže by nový monitor měl dorazit poměrně záhy. S největší pravděpodobností ale opět poctí nejdříve domácí čínský trh a na ten globální se podívá až se znatelným zpožděním. Ale s rozumnou cenou bychom to Xiaomi asi odpustili.

O výbavě nového monitoru toho není známo příliš mnoho konkrétního, ale hovoří se opět o prohnutém designu displeje a také extrémní obnovovací frekvenci 240 Hz. Bude tak znovu cílit hlavně na hráče, i když 240 Hz už je přehnaný luxus i pro většinu těch nejnáročnějších. Jinak se čeká rozlišení 3440 x 1440 pixel, poměr stran 21:9 a podpora AMD Freesync, ale nic z toho zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Prorůstání Xiaomi do nových kategorií elektroniky je obecně dobrou zprávou pro fanoušky, protože vytváří tlak na zavedené značky v oboru.