První kvartál letošního roku máme za sebou a pro mnohé z výrobců chytrých telefonů to je ten správný čas na první bilancování. Pro společnost OnePlus je to po všech stránkách bilancování radostné. Společnost má dobré výsledky napříč všemi trhy, ale v Evropě jsou její výsledky za první čtvrtletí tohoto roku přímo rekordní. Za toto období ji totiž na tomto trhu narostly prodeje a tržby o vysokých 388 %.

Je to jistě výrazný úspěch, se kterým se společnost OnePlus chlubí na stránkách OnePlus fóra. Zároveň také letošní výsledek srovnává se stejným obdobím loňského roku. I v tomto období zaznamenali nárůst, ale jen o 286 %. Pokud bychom tato čísla měli převést na počet uživatelů telefonů OnePlus dostali bychom se k dnešnímu dni na zhruba 10 milionů globálních uživatelů a 3 miliony uživatelů jen v Evropě.

Nemalý podíl na tomto úspěchu má také prodej letošních vlajkových telefonů OnePlus 9. Ty představují zhruba 65 % celkových tržeb. OnePlus 9 Pro je zatím nejprodávanějším modelem, a to zejména ve Francii a Španělsku. V těchto zemích se stal nejprodávanějším telefonem na Amazonu. Telefony této značky se ale dobře prodávají i na severu Evropy, kde prodeje představují zhruba 30 % tržeb. Na třetím místě v rámci evropských prodejů stojí země střední Evropy. Vypadá to tedy, že společnosti OnePlus se v Evropě prostě daří, ale je možné, že svým způsobem k tomu pomohly také propady prodejů společnosti Huawei, která na evropském trhu ztratila spoustu zákazníků díky absenci služeb a aplikací Google. Ty jak známo jejich telefony díky americkým sankcím nepodporují.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.