Trh s tablety se loni dostal do formy a někteří z výrobců proto chystají na letošní rok nové tablety. Mezi ně patří i společnost Samsung, která chce letos vydat hned několik těchto zařízení. Prvním z nich patrně bude model Samsung Galaxy Tab A7 Lite, který by měl být odlehčenou verzí loňského Galaxy Tab A7.

První zmínka o chystaném tabletu Samsung Galaxy Tab A7 Lite se objevila na začátku minulého měsíce. V té době zařízení prošlo certifikací Bluetooth SIG a také certifikací FCC. Ty potvrdily, že tablet bude podporovat Bluetooth 5.0, bude mít 3,5 mm audio jack a port USB-C. Následně jeho snímky zařadila do své databáze Tenaa a nyní k nim přidala i hlavní parametry.

Podle certifikačního výpisu by měl mít tablet rozměry 212,4×124,7×8 mm při hmotnosti 300 gramů. Jeho displej bude typu LCD s úhlopříčkou 8,68 palce. Rozlišení obrazovky je 1340×800 pixelů. Pohánět by jej měl osmi jádrový procesor s taktem 2,3 GHz, což by mohl být Helio P22T. Čipset by mělo doplnit 3 GB a 4 GB operační paměti a 32 GB a 64 GB interního úložiště. Operačním systémem bude Android 11 a neměl by chybět ani slot pro microSD kartu. Baterie by měla mít kapacitu 5100 mAh a podporu nabíjení s výkonem 15 W. Přední kamera má 2 MPix a zadní fotoaparát dostane rozlišení 8 MPix. Podle odhadů tipařů by mohl být tento tablet představen v červnu/júni.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.