Před třemi dny byl s velkou slávou představen telefon Redmi K40 Gaming Edition. Potenciální kupci na tento stroj netrpělivě čekali, protože se jedná o první herní telefon značky Redmi. Navíc ještě před jeho uvedením zástupci značky avizovali, že bude mít velmi dobrý poměr cena/výkon. A cena je skutečně skvělá, začíná už na zhruba 308 dolarech.

Redmi K40 Gaming Edition má také zajímavé parametry jako je procesor Dimensity 1200 s operační pamětí LPDDR5 a interním úložištěm UFS 3.1. Výrobce nezapomněl ani na super rychlé nabájení s výkonem 67 W a baterii s kapacitou 5065 mAh. Za zmínku jistě stojí i OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a vzorkovací frekvencí 480 Hz. Zkrátka a dobře jde o telefon, který jistě potěší nejednoho hráče mobilních her.

Proto není divu, že dnes, kdy byl telefonu prodej oficiálně zahájen, fanoušci doslova atakovali prodejce. Během jedné jediné minuty bylo prodáno 100000 kusů tohoto herního stroje. Tímto úspěchem se značka Redmi okamžitě pochlubila na čínském Weibo a zároveň poděkovala svým fanouškům za tento enormní zájem. Do prodeje šlo všech pět paměťových verzí telefonu a jen škoda, že výrobce neuvedl, o kterou z nich byl největší zájem. V prodeji byla navíc i speciální edice Bruce Lee se žlutým zadním panelem. Doufáme, že Redmi nezapomene ani na své globální fanoušky a brzy vyšle svůj herní stroj i za hranice Číny.