Tak nám v Novém roce vstoupila v platnost nová legislativa ohledně dronů a každý majitel v podstatě každého létavce si ho musí zaregistrovat a podstoupit vcelku jednoduchý test svých znalostí. Nejde ale o nic strašného a tak určitě ani tyto překážky nezpomalí rozmach tohoto koníčku z poslední doby. Čínské obchody navíc chrlí na trh kvanta super levných dronů se slušnými parametry, takže pořízení dobrého stroje je záležitostí pár stovek. Co třeba takový model S68 z bleskových prodejů na e-shopu Tomtop ?

Model dronu S68 je vhodný klidně i pro úplné začátečníky, protože vše je velmi jednoduché a v balení dostanete navíc úplně vše potřebné. Včetně dálkového ovládání, brašny na přenášení a spousty dalšího. Dron je možné složit do extra kompaktního tvaru do dlaně, takže není sebemenší problém ani s transportem. Funkční výbava je solidní a zahrnuje třeba headless režim, start a přistání jedním tlačítkem, automatické udržování výšky nebo 360° obraty. Doba letu je zhruba kolem 15 minut a maximální vzdálenost pro ovládání asi 100 metrů. A kamerka na 4K fotografie nebo HD video samozřejmě.

Tedy ona sice existuje i verze bez zmíněné 4K kamerky, ale cenový rozdíl je jen pár euro a nemá smysl tak nad ní přemýšlet. Na Tomtop tento extra skladný dron totiž pořídíte jen za za 22.09 euro s bezcelní dopravou z čínského skladu zdarma. Nebo si můžete dalších pár euro připlatit za extra náhradní baterie, pokud plánujete nějaké větší letecké manévry.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.