Mít vlastní specializovaný herní telefon se v poslední době stalo stavovskou ctí velkých výrobců mobilních telefonů. V obřím ekosystému čínského Xiaomi tuto roli zaujímají telefony Black Shark a jejich poslední generace je opět velmi povedená. Zejména základní verze Black Shark 4 totiž zcela naplňuje ideu vysokého výkonu spojeného s velmi příznivou cenou. A tento kousek si konečně mohou předobjednat i globální zákazníci, protože první výhodné předprodeje startují jak na Aliexpressu, tak i na oficiálních stránkách značky.

Nový Black Shark 4 je herním telefonem se vším všudy a určitě potěší i velmi náročné hráče. Je vybaven skvělým extrémně responzivním 6,67-palcovým AMOLED panelem se 144 Hz obnovovací a obří 720 Hz dotykovou samplovací frekvencí. Procesor Snapdragon 870, až 12 GB LPDDR5 RAM nebo 256 G UFS3.1 paměti pak také určitě nepatří k těm pomalým. Nový „sendvičový“ systém kapalného chlazení také zastane spoustu práce a 4500 mAh kapacita baterie nabídne bleskurychlé 120W Hyper Charge nabíjení. To obnáší plné nabití telefon za zhruba 20 minut.

Za zmínku ale určitě stojí i speciální výbava právě pro hráče. Jako například vysouvací magnetická hardwarová „ramenní“ ovládací tlačítka, nebo stereo reproduktory s certifikací DTS Ultra X. Ani trojitý systém fotoaparátů s hlavním 48 Mpx senzorem neurazí a kromě něj se dočkáme třeba i podpory 5G SA/NSA sítí, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC čipu nebo dokonce i starého dobrého 3.5 mm audio jacku. Tomuhle hernímu monstru toho opravdu mnoho k dokonalosti nechybí.

A potěší určitě i předprodejové ceny, protože až do konce zítřejšího dne je k mání speciální nabídka na Aliexpressu se $30 slevovým kupónem. S ním se dostanete na velmi zajímavé ceny a pokud byste snad akci nestihli včas, tak by měl platit i kupón 30BSSELL na stejnou slevu až do 11. května. Nabídka všech paměťových variant je k dispozici z čínského skladu, ale pro našince je asi zajímavější polský nebo španělský sklad omezený na 8GB+128GB variantu telefonu. Každopádně všechny ceny jsou následující.

Pokud ale třeba dáváte přednost plně oficiální distribuci, tak jsou předprodeje už otevřené i na evropských stránkách Black Shark. Na nich pak 8GB+128GB přijde na 499 euro a 12GB+256GB na 599 euro. Ale zase s plnou evropskou zárukou a všemi vymoženostmi. Volba je tak jen na vás.