Před dvěma dny jsme se zmínili o tom, že produktová řada Nubia Z bude pokračovat. Po necelých třech letech bychom se tak měli dočkat nového přírůstku v této sérii, což potvrdil i šéf značky, pan Ni Fei. Nu a dnes tu máme první renderovaný obrázek telefonu, který by se údajně mohl jmenovat Nubia Z30. Tento název ale zatím není oficiální.

Samozřejmě ani render telefonu Nubia Z30 není oficiální, takže jej berme s rezervou. Ovšem pokud by takto měl vypadat chystaný telefon z řady Nubia Z, bude to skutečně návrat na scénu se vší parádou. Obrázek se objevil na čínském Weibo a ukazuje, že chystaný telefony by mohl mít jiný design než poslední přístroj „zetkové“ série z roku 2019.

Telefon na renderu má výrazně zakřivený displej a také zadní panel se zdá být zakřivený. Ovšem pohled na boční hranu ukazuje, že ono výrazné zakřivení předního a zadního panelu by mohlo být jen optickým klamem. Ale opět musíme upozornit na to, že jde jen a pouze o rendery. Při bočním pohledu se také zdá, že obdélníkový modul hlavního fotoaparátu poměrně výrazně vystupuje nad úroveň zad. V modulu jsou čtyři snímače a LED blesk. Z nápisu vedle blesku se dá odvodit, že fotoaparát by mohl mít teleobjektiv se 100× hybridním zoomem.

Ale vraťme se ještě jednou k čelnímu panelu, kde si nelze nepovšimnout, že zde není ani výřez a ani „díra“ pro přední kameru. To by tedy mohlo znamenat, že fotoaparát bude uložen pod displejem. Takto uložená přední kamery by ovšem nemusela být velkým překvapením, protože společnost ZTE už tuto technologii použila u modelu Axon 20. Každopádně půjde o vlajkový telefon a má už i potvrzený procesor Snapdragon 888.