Benchmarkoví experti z DxOMark se během několika let vypracovali na opravdovou špičku v oboru. V oblasti hodnocení mobilní fotografie jde o uznávanou autoritu a tvůrci se pozitivními recenzemi velmi rádi chlubí. Existuje samozřejmě i kritika ze zaujatosti, ale to je v podstatě nevyhnutelné pro každé tvůrce benchmarků a žebříčků. DxOMark už ale dávno není čistě jen benchmarky a testy senzorů mobilních fotoaparátů a podle všeho se jejich záběr od 10. května ještě pořádně rozroste.

Na čínské sociální síti Weibo totiž DxOMark oficiálně ohlásil spuštění další kategorie testů. Nově by tak od 10. května měli hodnotit i hodnocení baterií mobilních telefonů a jejich výdrže. Jde tak o další střípek do mozaiky, protože už v posledních měsících přidali do svého portfolia hodnocení audia a kvality displejů telefonů. Na oficiálních stránkách o přidání nové kategorie s bateriemi ještě není ani  zmínky, ale to se určitě brzy změní. Podrobné a souhrnné testy výdrže jsou jistě chvályhodným počinem a můžeme jen doufat, že tvůrci budou s přidáváním testů o fous rychlejší.

V doplňkových kategoriích totiž přece jen hodnocení telefonů nepřibývají tak rychle, jak je tomu u mobilních fotoaparátů. A i tam v žebříčku postrádáme některé velmi oblíbené modely. Momentálně hlavní kategorii dominuje s velkým náskokem Xiaomi Mi 11 Ultra, ale jsme si jisti, že to konkurence bude chtít velmi brzy zásadně změnit. Každopádně je úctyhodné, kam se šikulové z DxOMarku dokázali vyšplhat, protože jejich vzestup reputace je opravdu meteorický.