Pomalu se nám blíží třetím narozeniny značky Realme a čínská kometa si určitě zaslouží uznalý potlesk. Během velmi krátké doby se jim podařilo vydobýt si své místo na slunci a některých trzích se jim daří ohrožovat v nižších kategoriích i dlouholeté suverény. Ambice ale mají rozhodně i ve vyšších sférách a momentálně se jim podařilo trefit jackpot s modely Realme GT a Realme GT Neo. První se stal nejlevnějším telefonem na trhu se Snapdragonem 888 a jeho následník se podle všeho prodává dokonce ještě lépe.

Realme GT Neo je totiž ještě o fous levnější, protože se tvůrci rozhodli raději využít procesor Dimensity 1200 od Mediateku. A za pouhých 20 dní na trhu zvládnuli poslat mezi zákazníky 200.000 kusů, což je v průměru velmi slušných 10.000 kusů denně. Vzhledem k tomu, že je telefon stále k mání jen na domácím čínském trhu, tak jde o skvělá čísla. Ono taky v podstatě špičkový telefon za 275 dolarů je láce… Už se ale pomalu začínají vynořovat spekulace, že by mohlo dojít i na jeho globální debut. Jako první samozřejmě opět v Indii, ale pravděpodobně nezůstane jen u toho.

Výbava Realme GT Neo je vzhledem k ceně opravdu úžasná a nikde není poznat nějaké extrémní šetření. Telefon nabídne například 6.43-palcový FullHD+ AMOLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí a podporou HDR10+. Dále pak zmíněný procesor Dimensity 1200, až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Solidní je i trojice fotoaparátů se 64 Mpx s f/1.8, 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro senzory. Nezklame ani 4500 mAh kapacita baterie s 50W rychlo-nabíjením. Za ty peníze se opravdu čínských zákazníkům v jejich zájmu nelze divit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.