Společnost Oppo připravuje na 6. května/mája velkou představovačku. Akce proběhne v Číně a mělo by na ní být uvedeno několik nových produktů. Kromě sluchátek Enco Air a chytré televize bude představen také nový telefon Oppo K9, který bude podporovat 5G sítě. O tomto stroji se mluví už nějakou dobu a leccos o něm už víme. Je ale překvapením, že Oppo pro něj už nyní připravilo na svém čínském webu oficiální stránku a na ní jsou k vidění téměř kompletní specifikace.

Takže je nasnadě, že nebudeme otálet a shrneme si parametry chystaného telefonu Oppo K9 už dnes. Telefon bude mít 6,43 palcový AMOLED displej společnosti Samsung. Jeho obnovovací frekvence je 90 Hz a vzorkovací frekvence dosáhla na 180 Hz. Do obrazovky je integrován snímač otisků prstů šesté generace pro biometrické ověřování. V levém horním rohu obrazovky je „díra“ pro přední 32 MPix kameru.

Na stránkách Oppo je také potvrzeno, že model K9 bude osazen procesorem Snapdragon 768. Výrobce tvrdí, že s tímto procesorem nasbíral telefon v Antutu více než 450000 bodů. V rámci pamětí bychom se měli dočkat 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4300 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Akumulátor bude díky tomu nabit za 35 minut. Připraven je i 3D kapalný chladící systém.

A nesmíme zapomenout ani na hlavní fotoaparát, jehož primární senzor má rozlišení 64 MPix. Doplní jej 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix snímač hloubky ostrosti. Oppo K9 bude mít v pase pouhých 7,9 mm a bude vážit jen 172 gramy. Telefon bude nabízen v černé barvě a ve variantě s barevným přechodem. Cena je zatím v utajení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.