Společnost Huawei to v tomto roce nemá vůbec jednoduché. Kromě amerických sankcí jim život komplikuje i nedostatek čipů, který posunul uvedení řady P50 z března/marca až na červen/jún. Ovšem ještě před uvedením vlajkových strojů možná stihnou představit levný telefon, který právě prošel certifikací Tenaa.

Telefon Huawei má zatím jen kódové označení PKU-AL40, pod kterým figuruje v certifikačním výpisu. Podle něj by měl mít 6,5 palcový LCD displej s rozlišením 1600×720 pixelů. Přední kamera by měla mít 5 MPix. Hlavní fotoaparát je uložen ve čtvercovém modulu i s LED bleskem. Kamera by měla být duální se snímači 13 MPix a 2 MPix. Rozměry přístroje jsou 163,93×75,79×8,95 mm při hmotnosti 198 gramů.

Vzhledem k tomu, že tento telefon má relativně nízké parametry, kterým bude přizpůsobena i cena, podporu 5G sítí zde nehledejme. Pohánět jej bude zatím nespecifikovaný osmi jádrový procesor s taktem 1,8 GHz. Co se pamětí týče, na trh by měly jít dvě verze se 4 GB a 6 GB operační paměti a 64 GB a 128 GB interního úložiště. To by mělo být dále rozšiřitelné. Baterie telefonu by měla mít celkem slušnou kapacitu 4900 mAh. Jak rychlé bude její nabíjení Tenaa nezmiňuje. Ovšem operačním systémem by měl být Android 10. Tipaři odhadují, že cena by chystaného telefonu neměla být vyšší než 150 dolarů.