Jen před pár dny byly oficiálně potvrzeny informace, že Qualcomm pracuje na vylepšeném modelu svého vlajkového čipsetu. A podle dobře informovaných zdrojů už někteří čínští výrobci Snapdragon 888 Plus (nebo podle jiných Snapdragon 888 Pro) dokonce testují. Mezi prvními je značka Honor a dočkat bychom se údajně měli už někdy ve třetím čtvrtletí. Snapdragon 888 Plus bude opět jen drobně vylepšenou variantou původního modelu a nedají se tak čekat žádné velké revoluční změny nebo překvapení.

Honor by momentálně už konečně měli finišovat s přípravami své první vlajkové série telefonů od odstřihnutí od mateřského Huawei. Přece jen modely Honor V40 byly ještě dozvukem minulosti a fanoušci tak netrpělivě čekají na start nové éry. Hlavní hvězdou by měl být Honor 50 Pro+ a oficiální představení je podle všeho naplánováno už na květnový termín. Ale u novinek se samozřejmě počítá jen se základním Snapdragonem 888, protože vylepšená verze si bude muset projít několika koly testování.

Každopádně jde o dobrou zprávu ohledně obnovení dodávek a možností pro samostatný Honor, bez břemena amerického embarga spojeného s Huawei. Kromě čipsetů od Qualcommu se dočkají určitě i některé kousky Mediateku, protože Honor má úzce spolupracovat s oběma giganty. Ale pro high-end kategorii jsou stále v podstatě jedinou volbou Snapdragony a my můžeme jen doufat, že Snapdragon 888 Plus bude mít lépe vyřešené teplotní parametry. Základní verze totiž opravdu „topí“ a vzhledem k očekávanému navýšení taktů stejných jader jsou obavy určitě na místě.