Čínští Chuwi jsou už dlouhá léta experty na notebooky a tablety, přičemž jejich produkty obvykle nabízí tu správnou kombinaci solidní výbavy a nízké ceny. A protože hlad po technologické výbavě pro domácí použití je stále na výši, tak pro vás dnes máme právě jeden z jejich notebooků. Konkrétně se jedná o Chuwi CoreBook X a samozřejmě je k mání ve slevové akci z e-shopu Gearbest. Navíc je vše k dostání ze španělského skladu, takže by měly odpadnou případné problémy s pomalou dopravou nebo otravnými daňovými a celními doplatky.

Chuwi CoreBook X je sice vybaven už lehce starším procesorem, ale stále jde o slušný kousek, zejména vzhledem k ceně. Notebook je s kovovou konstrukcí a může se pochlubit zajímavým 14-palcovým IPS displejem s jemným rozlišením 2160 x 1440 pixelů, nebo poměrem stran 3:2. Uvnitř pak najdeme procesor Intel Core i5-7267U, doplněný o plných 16 GB DDR4 RAM a 256 GB SSD disk. Potěší i velmi slušná 46.2Wh kapacita baterie, M.2 rozšiřující port nebo podsvícená klávesnice. Výbava porty je chudší, ale i tak na něm najdeme USB Type-C a USB 3.0 varianty.

Nejlepší na celé nabídce je ale samozřejmě cena, protože jde o velmi dostupný kousek. Zaplatíte za něj totiž jen 550.54 dolarů, což vzhledem k výbavě opravdu není mnoho. Doprava je jen pár dolarů navíc a máte možnost si za rozumnou cenu pořídit i přenosnou brašnu. Tak co na tohoto levného „Chuwíka“ říkáte ?