Levných TV boxů je na výběr opravdu široká škála a za velmi dobré peníze nabídnou skvělý výkon. Často však trpí softwarovými nedostatky a chybějícími certifikacemi, případně problémy s kompatibilitou. Univerzálním lékem na podobné záležitosti je platforma Android TV, ale ta s sebou nese často i výrazně vyšší ceny. Nemluvě o tom, že čínské produkty se jí většinou vyhýbají. Ne však vždy, což potvrzují výborný model MECOOL KM2, který pro vás dnes máme v akci z e-shopu Gearbest.

Výkonu mají modely MECOOL KM2 celkem dost, protože jsou vybaveny procesory Amlogic S905X2-B a 2 GB RAM, ale jen 8 GB vnitřní paměti. K tomu i Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2, 100M LAN portem, HDMI 2.1 nebo USB 3.0. Podporováno je až 4K rozlišení se 60 fps, stejně jako HDR10+ a HLG nebo Dolby Audio. Hlavním trumfem je ale certifikace Googlem a plnohodnotný systém Android TV založený na Androidu 10. Což samozřejmě zahrnuje Chromecast, podporu Google Home a robustní systém s tunou dostupných aplikací. Potěší i podpora 4K obsahu u Netflixu, Youtube nebo Amazon Prime.

V balení dostanete i šikovné dálkové ovládání s vestavěným mikrofonem pro hlasové povely a služby Google Assistant. Jde opravdu o ideální malý TV box s oficiální certifikací od Googlu, takže se nesetkáte se žádnými problémy. A navíc je k mání za velmi lidovou cenu, protože pro vás máme i jeden speciální kupón MECOOLKM2. S ním se na Gearbestu dostanete na cenu jen 66.99 dolarů.