Řada Nubia Z na trhu už nějakou dobu chybí. Poslední telefon z této série byl představen v Číně v srpnu/auguste v roce 2019 a dva měsíce na to se dostal na globální trhy. Konkrétně se jednalo o model Nubia Z20. Od té doby čekáme na jeho nástupce a ten by mohl dorazit v průběhu letošního roku.

Šéf manažér značky Nubia a ZTE, pan Ni Fei, vydal na čínském Weibo krátkou zprávu, že řada Nubia Z bude letos rozšířena. Zároveň s ní postoval i krátkou anketu, ve které se fanoušků ptal, jaká vylepšení chystaného telefonu očekávají. Z vylepšení, která v anketě jsou lze usuzovat, že všechna budou u nového přístroje aplikována.

O jaká vylepšení a upgrady by tedy mohlo jít? Je to především životnost baterie a rychlé nabíjení. Dále pak vylepšení v oblasti fotoaparátů, vylepšení designu a v neposlední řadě i vylepšení uživatelského rozhraní. Je jasné, že po necelých třech letech, kdy byl vydán poslední telefon řady Nubia Z, jsou určité upgrady na místě. A oblasti, které Ni Fei vyjmenoval se za tu dobu skutečně posunuly o velký kus kupředu. Zatím ale není známo, jaký obchodní název telefon dostane nebo zda bude mít podobně jako jeho předchůdce dva displeje. Je tu tedy zkrátka a dobře dost nezodpovězených otázek a nezbývá než doufat, že na ně brzy dostaneme odpovědi.